Miejski program in vitro. W Łodzi ruszyła kolejna edycja

2022-01-18 14:46
program in vitro
Autor: Pixabay.com

In vitro dla łódzkich par, które mają problemy z płodnością. Można już zapisywać się do nowej edycji programu. Kto ma szanse na udział w projekcie?

W tym roku miejski program in vitro obejmie 200 łódzkich par - mówi Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu. - Preferowane są pary, które nie tylko mieszkają w łodzi, ale i tutaj płacą podatki. Przyszła mama nie może mieć więcej niż 40 lat.

Program in vitro realizowany jest w Łodzi od 2016 roku. Od tego czasu urodziły się w Łodzi 333 maluchy, w tym 18 par bliźniąt. Tegoroczny program realizowany jest we współpracy z dwoma łódzkimi klinikami: Salve oraz Gameta. Tam też powinny bezpośrednio zgłaszać się pary zainteresowane in vitro.

Szacuje się, że co piąta para w kraju jest niepłodna. Podobne statystyki dotyczą Łodzi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE