Motyl

i

Autor: Pixabay

Rozrywka

W Łodzi powstała największa w Polsce motylarnia. Będzie czynna sezonowo

2023-06-02 10:19

W Łodzi 2 czerwca (piątek) otworzyła się największa w Polsce motylarnia. Znajduje się w łódzkim Orientarium ZOO. Na miejscu będzie można podziwiać przepiękne, egzotyczne motyle. Co ważne, to atrakcja sezonowa. Do kiedy będzie czynna? Wyjaśniamy.

W Łodzi otworzyła się motylarnia

2 czerwca otworzyła się nowoczesna, największa w Polsce motylarnia, znajdująca się w łódzkim Orientarium ZOO. Na miejscu zobaczymy sferyczny namiot o powierzchni 150 m.kw. i wysokości 8 metrów.

W środku można będzie podziwiać przepiękne egzotyczne motyle. Posadzono tam również gęstą roślinności, która została zaprojektowana tak, by zapewniała stały dopływ światła słonecznego. 

Poza motylami, została tam również przygotowana ekspozycja z inkubatorami, w których umieszczone są poczwarki. Miłośnicy owadów będą mieć okazję do obserwowania, jak larwa przepoczwarza się w tropikalną skrzydlatą piękność!

Motylarnia w Łodzi. Cennik, godziny otwarcia

Motylarnia jest dostępna w ramach biletu wstępu do Orientarium ZOO Łódź. Cena biletu wynosi 70 złotych, natomiast z Kartą Łodzianina 40 złotych. Dostępne są również bilety rodzinne 2+2 lub 2+3 w cenie 220 i 250 złotych.

Budynek Orientarium można zwiedzać codziennie w godzinach od 9:00 do 19:00. Co istotne, ostatnie wejście jest o 18:30. Warto również pamiętać, że motylarnia jest atrakcją sezonową, pozostanie otwarta dla zwiedzających do września.

Kasy są czynne w godzinach od 9:00 do 18:00

Na rowerze chcieli ukraść 700 tysięcy złotych. Zatrzymała ich kuloodporna szyba

Remont kamienic przy Wschodniej. Jak postępują prace?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE