Wyjątkowy Dom

i

Autor: Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych

Wyjątkowy dom. ​W Łodzi powstaje wyjątkowe miejsce dla osób chorych psychicznie [AUDIO]

2021-05-05 16:45

Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych buduje Wyjątkowy Dom -czyli miejsce stałego lub tymczasowego pobytu, gdzie podopieczni z niepełnosprawnościami intelektualnymi będą uczyć się samodzielności. Do ukończenia budowy potrzeba jeszcze 7 milionów złotych, dlatego organizacja utworzyła specjalną zbiórkę pieniędzy.

Do tego, aby dokończyć budowę Wyjątkowego Domu, brakuje jeszcze około 7 mln złotych.​ W Łodzi powstaje nowoczesny dom opieki dla osób chorych psychicznie. To realizacja pomysłu pracowników Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych.Wyjątkowy Dom mają tworzyć trzy placówki o różnych profilach: pielęgnacyjnym, aktywizującym i usamodzielniającym.

- Podczas pobytu w placówce opiekunowie będą pomagali podopiecznym w znalezieniu pracy - tłumaczy Beata Sobieraj z Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych. - W Wyjątkowym Domu będzie można zamieszkać z własnym pupilem, nie chcemy, aby nasi podopieczni musieli rozstawać się z ukochanym czworonogiem - dodaje.

- Chciałabym, aby Wyjątkowy Dom powstał jak najszybciej, bo martwię się o przyszłość mojego syna - mówi Bożena Marczyńska, która jest matką jednego z podopiecznych Towarzystwa.

Wyjątkowy Dom powstaje w budynku przy ulicy Municypalnej w Łodzi. Zbiórkę można wesprzeć przez stronę wyjatkowydom.org.pl

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

W Łodzi powstaje Wyjątkowy Dom
Raport z anteny 05.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE