Wandale w natarciu. W Łodzi pojawia się coraz więcej graffiti! Także na zrewitalizowanych kamienicach [AUDIO]

2021-03-22 13:42
Graffiti
Autor: Paweł Zastawny

​​Malują farbą, mażą sprayem lub flamastrami. W Łodzi pojawia się coraz więcej graffiti, często na właśnie zrewitalizowanych kamienicach. Jak wygląda w Łodzi walka z wandalami bazgrzącymi po murach?

Mandat do 500 złotych i dalsze dochodzenie roszczeń przez właściciela budynku w sądzie. To grozi wandalom, którzy umieszczają bohomazy lub wulgarne napisy na budynkach w Łodzi. Tylko w marcu Straż Miejska złapała kilku wandali, którzy pomalowali między innymi barierki trasy W-Z czy przystanki.

Co można zrobić, gdy na zrewitalizowanej kamienicy pojawi się graffiti?

- Należy zgłosić to do straży miejskiej lub na policję. Coraz więcej obszarów miasta objętych jest miejskim monitoringiem - bardzo możliwe, że uda się namierzyć sprawców - mówi Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej.

Kto najczęściej bazgrze po murach?

- Tu nie ma reguły. Złapaliśmy 20-latków, 30-latków, a nawet 40-latków - dodaje

W sobotę, 20 marca, wandale pomazali wyremontowaną kamienicę na rogu ulicy POW i Jaracza - pewien łodzianin, wzburzony tym aktem wandalizmu, za wskazanie sprawców oferuje 5 tysięcy złotych nagrody. Apel do wszystkich, którzy mogą pomóc w ich schwytaniu, opublikował na Facebooku.

Tematem zajęła się nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

W Łodzi pojawia się coraz więcej graffiti!
Raport z anteny 22.03, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE