Otylia Swim Tour 2021

i

Autor: Kinga Baryga

W Łodzi odbył się Otylia Swim Tour! [ZDJĘCIA]

2021-07-04 11:47

Mieli okazje ćwiczyć pod okiem mistrzyni. Na basenach, w łódzkiej Zatoce Sportu odbyły się zajęcia w ramach Otylia Swim Tour. Dzieci ćwiczyły pływanie kraulem i wskoki do wody.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych w całym kraju. W każdym spotkaniu udział biorą młodzi adepci pływania, którzy przemieszczają się co najmniej dwoma stylami pływackimi (grzbietowy i dowolny). Warsztaty są skierowane także do rodziców i trenerów. Dla każdej z tych grup odbywają się zajęcia z odpowiednio sprofilowana wiedzą.

- Oprócz zajęć doskonalenia techniki w wodzie, uczestnicy biorą udział w wykładzie ze mną. W tym roku razem z ratownikami wodnymi stworzyliśmy filmik, który ma na celu budowanie świadomości jak zachować się w wodzie. Patrząc na liczbę utonięć w tym sezonie letnim to szczególnie ważne - dodaje pomysłodawczyni Otylia Jędrzejczak.

ZOBACZ TAKŻE: Chcą odwołać prezydent Łodzi! Jest wniosek o odwołanie Hanny Zdanowskiej

Zajęcia Otylia Swim Tour współfinansowane są przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a zajęcia w Zatoce Sportu także przez miasto Łódź.

Mistrzyni Europy Alicja Tchórz: koronawirus zabrał nam imprezy pływackie i zniszczy wiele karier
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE