Dramat! Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na pastwę losu. Psiaka uratowali strażnicy miejscy

2021-06-29 11:12
Ktoś przywiązał psa do drzewa
Autor: Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi/Facebook.com

W poniedziałek Animal Patrol otrzymał zgłoszenie o psie przywiązanym do drzewa. Zwierzę zostało przewiezione do schroniska przy ul. Marmurowej.

Ten widok złapał za serce nawet doświadczonych strażników miejskich z Animal Patrolu. Przestraszony piękny pies, przywiązany do drzewa z nadzieją wypatrywał powrotu swojego właściciela. Niestety, on już nie wrócił. Porzucony zwierzak to około 2-letni amstaff. Na szczęście ktoś zauważył psa i zawiadomił strażników miejskich. Animal Patrol z Łodzi przewiózł zwierzę do schroniska. Tam psiak będzie musiał zostać poddany obserwacji. Po tym czasie będzie gotowy do adopcji.

- Na razie nie jesteśmy zbyt wiele w stanie powiedzieć o psie znalezionym przy ul. Morskiej 4. Wiemy, że jest w dobrym stanie, jest ładny, ale bardzo zestresowany. Wyraźnie boi się mężczyzn. Nie posiadał znacznika chip - informuje Marta Olesińska dyrektor łódzkiego schroniska dla zwierząt. 

Pies został przywiązany do drzewa na krótkiej smyczy. 

Niestety, wraz ze zbliżającymi się wakacjami, właściciele coraz częściej pozbywają się swoich zwierzaków, których nie mogą bądź nie chcą zabrać ze sobą na letni wypoczynek.

Tymczasem psy, to istoty, które bezgranicznie nam ufają i są nam oddane. Nie zostawia się najlepszego przyjaciela.

Raport z anteny 29.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE