Szczepienia covid

i

Autor: Paweł Jakubowski

W Łodzi i regionie rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Kto pierwszy się zaszczepił?

2020-12-27 20:03

W szpitalu Biegańskiego ruszyły pierwsze w Łodzi szczepienia przeciwko COVID-19. Jednocześnie akcję szczepień zorganizowano też w ośmiu szpitalach w województwie łódzkim. Jako pierwsi szczepionki otrzymali lekarze i pielęgniarki.

W Łodzi jako pierwsza zaszczepiła się 47-letnia pielęgniarka ze szpitala Biegańskiego. Ilona Olczyk czuje się świetnie i zachęca do szczepień innych. – Poczułam tylko lekkie ukłucie, tak jak przy innych szczepionkach. Nie jest to ani bolesne, ani niebezpieczne.

Dzięki szczepionce w ciągu kilku miesięcy powinniśmy wrócić do normalności - ocenia prof. Anna Piekarska z Katedry Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego. – Nie należy się obawiać działań niepożądanych, dlatego że korzyści, jakie wynikają ze szczepień, są nieporównanie wyższe od reakcji immunologicznej, którą może wywołać szczepionka.  

Szczepienia pozwolą też przywrócić dostępność dla wszystkich pacjentów całej służby zdrowia – zapowiada wojewoda Tobiasz Bocheński.

W pierwszej transzy do woj. łódzkiego trafiło 900 szczepionek. W woj. łódzkim szczepienia ruszyły w dziewięciu szpitalach : w Łodzi, Kutnie, Zgierzu,  Łowiczu, Bełchatowie, Radomsku, Skierniewicach, Piotrkowie i Tomaszowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE