W Łodzi endoprotezoplasyka stawu biodrowego lub kolanowego bez kolejki!

2020-08-12 23:22 Ela Piotrowska
 W Łodzi endoprotezoplasyka stawu biodrowego lub kolanowego bez kolejki!
Autor: mat.UMŁ

W ciągu roku ortopedzi z miejskiego szpitala im. K.Jonschera wykonują ponad pół tysiąca takich zabiegów.

Teraz w Jonscherze na zabiegi endoprotezoplasyki stawu biodrowego lub kolanowego czeka się niespełna dwa tygodnie, a czasem krócej. - Mamy duże doświadczenie w operacjach protez stawu biodrowego i stawu kolanowego, w chorobach zwyrodnieniowych i po urazach tych okolic. Dobre efekty pooperacyjne uzyskujemy dzięki dużemu doświadczeniu, wysoko wyspecjalizowanego personelu medycznego oraz wyposażeniu oddziału w wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną, a także możliwości wykonywania specjalistycznych badań obrazowych na miejscu, również w trakcie zabiegu operacyjnego. Ważne jest objęcie pacjenta fachową rehabilitacją już w oddziale, tak szybko jak to tylko możliwe, oraz zapewnienia kontynuowania rehabilitacji. Mówiąc obrazowo, po wykonanym zabiegu pacjent prosto z naszego oddziału od razu trafia na rehabilitację w naszym szpitalu. To znacząco przyspiesza leczenie - mówi dr Piotr Jander, zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
Ortopedzi ze szpitala Jonschera specjalizują się też w nowoczesnym leczeniu skomplikowanych złamań kości długich.Coraz częściej zamiast gipsowego opatrunku stosują zabiegi zespolenia kości. I tu również prosto z ortopedii pacjent trafia na rehabilitację.


Pacjenci obawiają się koronawirusa często przekładają zabiegi. Dyrektotr szpitala Konrad Łukaszewski zapewnia, że w placówce jest bezpiecznie. - W naszym szpitalu stosujemy szereg środków dla bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów. Każdy pacjent ma wykonywany test genetyczny na obecność koronawirusa, co pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się zakażenia w placówce. Przypomnę, że nasze Miejskie Centrum Medyczne to nie tylko Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Mamy też znakomitą okulistykę i na zabiegi usunięcia zaćmy pacjenci też nie czekają w kolejce – mówi dyrektor MCM im. Jonschera Konrad Łukaszewski.
Zapisy na zabiegi operacyjne - ortopedyczne ustala Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej pod nr tel. 42 672 19 39.