W Łodzi bezpłatnie sprawdzili swoje rowery!

2021-06-10 18:58 NK
Serwis roweru
Autor: NK/RB

Mieszkańcy mogli bezpłatnie podjechać na przegląd swoich jednośladów. A to w ramach łódzkiego dnia roweru.

Swoje rowery można było sprawdzić przy ul. Gdańskiej 130 na dziedzińcu starej Drukarni. Jednoślady podobnie jak samochody wymagają okresowej kontroli. Łodzianie skorzystali z bezpłatnego przeglądu i serwisu. Sprawdzali hamulce, szprychy, łańcuch,  poziom ciśnienia w oponach. 

- Nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania, cieszę się, że mogę tutaj spojrzeć na rowery i trochę je naprawić. Pamiętajmy, że przed sezonem należy taki rower przygotować do jazdy. Ważne jest tutaj nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy przede wszystkim hamulce i opony. Gdy podczas jazdy usłyszymy niepokojące odgłosy dobiegające z naszego roweru – skrzypienie, piski czy tarcie, sprawdźmy natychmiast ich przyczynę i nie lekceważmy powstałych problemów. Jedna awaria może pociągnąć za sobą kolejne, co wiąże się dodatkowymi finansami - mówi Rafał Brzęczek z mobilnego serwisu rowerowego, organizator akcji.

Bezpłatny serwis działał do godz. 16.00

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE