Wystawa Światowa EXPO 2020 w Dubaju

i

Autor: Kinga Baryga

W Dubaju trwa EXPO 2020! Jak wygląda? Sprawdziła to nasza reporterka! [WIDEO]

2021-12-12 16:41

Każdy kraj podczas tej wystawy chce zaprezentować się z jak najlepszej strony. W Dubaju trwa Światowa Wystawa EXPO 2020.

Jak wygląda EXPO 2020 w Dubaju?

EXPO 2020 to wystawa, która trwa 180 dni. Podczas jej trwania turyści i przedsiębiorcy z całego świata mogą zwiedzać pawilony 192 krajów. 

Każdy kraj ma swój budynek zaprojektowany przez najlepszych architektów. To tam można zobaczyć pokazy, występy i prezentacje o nowych technologiach i możliwościach rozwoju w danym kraju. 

W wielu pawilonach można oglądać show, które przyciąga masę turystów i pozwala lepiej poznać dane państwo. 

Na Światowej Wystawie prezentuje się także Pawilon Polski. To drewniana konstrukcja, której istotną częścią jest kinetyczna rzeźba, przywodząca na myśl wielkie wędrówki ptaków pomiędzy Polską i światem arabskim.

Przypomina ona zarówno o związkach naszego narodu z całym światem, jak również o naszej roli jako producenta rozmaitych dóbr. Pawilon Polski zajmuje powierzchnię ponad 2,000 m2. Za projekt i koncepcję tematyczną pawilonu oraz wystawy odpowiadają projektanci z WXCA we współpracy ze szwajcarskim studiem Bellprat Partner. Zespół ten stworzył wyjątkową, przenikliwą i wciągającą przestrzeń, która zaprasza swoich gości do odkrywania polskiej natury, kultury i innowacyjnych technologii. Ma ona na celu inspirować i dzielić się ze światem propozycjami rozwiązań dla świadomej, zrównoważonej przyszłości.

Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju potrwa do końca marca. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE