W czterech pobili 15-latka. Wszystko przez klubowe barwy

i

Autor: policja.gov.pl

Na sygnale

W czterech pobili 15-latka. Wszystko przez klubowe barwy

2023-06-10 14:08

Łódzcy policjanci dzięki swojej pracy znaleźli sprawców rozboju z kwietnia. Wtedy grupa kibiców jednej z łódzkich drużyn zaatakowała 15-latka, który miał na sobie barwy przeciwnego zespołu. Teraz grozi im kara 12 lat więzienia.

Po dwóch miesiącach poszukiwań łódzkiej policji udało się złapać czterech mężczyzn odpowiedzialnych za rozbój, do którego miało dojść na początku kwietnia. Funkcjonariusze otrzymali informacje o możliwym miejscu pobytu podejrzanych. Natychmiast zdecydowali się sprawdzić ten trop.

Swojego zaskoczenia wizytą mundurowych nie kryli 19,20,22 i 28- latek. Zatrzymani to pseudokibice jednej z łódzkich drużyn piłkarskich dobrze znani mundurowym. Na przystanku tramwajowym przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kilińskiego napastnicy zaatakowali nieletniego uderzając go pięściami po głowie, a następnie okradli z barw zwaśnionej drużyny. Dzięki żmudnej i wnikliwej analizie materiałów dowodowych policjanci ustalili ich personalia.

Na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej Łódź- Śródmieście podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. O ich losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do lat 12.

Matura z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE