Uwaga! SILNY WIATR. Ostrzeżenie meteorologiczne dla Łodzi i regionu

2021-10-20 14:56
Uwaga! Silny wiatr w Łodzi i w regionie
Autor: Pixabay.com

Zapowiada się prawdziwie wietrzny dzień. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem w czwartek, 21 października. Jego prędkość wynieść może nawet 90 km/h.

- Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu - czytamy w ostrzeżeniu.

Prognoza obowiązywać ma od godz. 12 aż do wieczora w czwartek.

Prognoza na 21 października

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na północy miejscami burze, lokalnie z gradem. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr opady deszczu przechodzące w śnieg. Prognozowana wysokość opadów na północy kraju do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 15 st. C do 18 st. C, na Podhalu około 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami silny, do 45 km/h, a nad morzem bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 70 km/h na krańcach wschodnich kraju, na przeważającym obszarze do 90 km/h, na północnym zachodzie do 100 km/h, na wybrzeżu do 110 km/h, południowo-zachodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 120 km/h w Karpatach i do 140 km/h w Sudetach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Przegięła z prędkością na obwodnicy. Wybrała sąd zamiast mandatu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE