MANDAT ZA BRAK MASECZKI! Uwaga: od soboty, 27 lutego, policja zaczyna kontrole! Także w Łodzi

2021-02-25 14:52
Maseczki obowiązkowe od soboty
Autor: NK

Mandat za brak maseczki? Od soboty, 27 lutego, jeszcze łatwiej będzie go dostać! Łódzka policja zapowiada od soboty wzmożone kontrole w związku z obowiązkiem zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Policjanci ostrzegają: lepiej potraktować tę sprawę poważnie! Jaka kara grozi łodzianom za brak maseczki?

Od najbliższej soboty obowiązywać będzie zakaz używania szalików, kominów, chust, bandan oraz przyłbic. Przyłbice mogą być stosowane dodatkowo do maseczki. Za brak maseczki mieszkańcy mogą słono zapłacić informuje Joanna Kącka z KWP w Łodzi 

- Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, za brak maseczki możemy zapłacić nawet do tysiąca złotych, ale czasami kończy się tylko na pouczeniu. Każdy kto otrzymał mandat karny jest informowany przez funkcjonariusza, że ma prawo odmówić przyjęcia takiego mandatu, wtedy sprawa trafia do sądu.

W środę, 25 lutego, w woj. łódzkim policja w ponad 170 przypadkach wlepiła mandat za brak maseczki.

Przypomnijmy, że w środę, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od soboty usta i nos w całym kraju zakrywać trzeba będzie wyłącznie maseczką. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Przyłbice mogą być stosowane dodatkowo, wraz z maseczką. Resort wyjaśnił, że dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek – także materiałowe, ale rekomendowane są maseczki chirurgiczne i wyższe, tzn. mające filtry.

- Maseczka jest rodzajem filtra, przy czym – może on być kierunkowy, gdy zastosujemy zawory. Może chronić tylko tego, kto ją nosi, albo obie strony – noszącego i otoczenie – zwraca uwagę prof. Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Raport z Anteny 25.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE