Burza w Łodzi

i

Autor: Zdjęcie autorstwa Tanya Gorelova z Pexels

UWAGA! Burza w Łodzi! Jest najnowsze ostrzeżenie IMGW. Pogoda w Łodzi [22 czerwca 2021] [AUDIO]

2021-06-22 14:33

Burza w Łodzi. We wtorek, 22 czerwca, mieszkańcy Łodzi mogą spodziewać się burz, deszczu a nawet opadów gradu! IMGW wydał ostrzeżenie przed gwałtownymi zmianami pogody, które mogą mieć miejsce w Łodzi. Jak pogoda w Łodzi będzie w ciągu najbliższych godzin? Czy spadnie deszcz? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Burza w Łodzi 22.06.

Aktualizacja 14.32: Wygląda to tak, jakby burza miała przejść na północ od miasta. Silne wyładowania nad Łęczycą i w okolicach Ozorkowa.

Aktualizacja 14.20: Burza jest na północ i na zachód od miasta. W samej Łodzi zaczyna silnie wiać.

Aktualizacja 14.11: Po godz. 14, niebo w Łodzi zaciągnęło się chmurami. Słychać też pierwsze - odległe grzmoty.

Ten scenariusz znamy doskonale z ubiegłych lat. Najpierw afrykańskie upały a później gwałtowne burze. Wygląda na to, że właśnie nadszedł ten czas w roku. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzami w Łodzi.

IMGW ostrzega: prognozowane są burze. To niestety nie wszystko, miejscami towarzyszyć im mają bardzo intensywne opady deszczu- nawet do 50 mm. Prędkość wiatru osiągnąć ma nawet 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Burza w Łodzi. Alert meteo

Według prognozy pogody, burza w Łodzi wystąpi już od ok. godz. 17. Wyładowania i opady potrwają do wieczora. Najwięcej deszczu spaść może ok. 20-21. Synoptycy ostrzegają, by unikać w tym czasie wychodzenia z domu. Dobrze jest również nie parkować auta pod drzewami i zadbać o to, by na balkonie nie znajdowały się rzeczy, które mógłby zdmuchnąć silny wiatr.

Burze wystąpić mogą również w nocy i nad ranem.

IMGW ostrzega przed burzami w większej części kraju. Plusem jest to, że od środy, 23 czerwca, temperatura prawdopodobnie trochę spadnie i wynosić będzie ok. 25 stopni Celsjusza.

- Przed nawałnicami należy pamiętać o zabraniu doniczek, krzeseł i innych ruchomych przedmiotów z balkonów i tarasów - mówi Jędrzej Pawlak z wojewódzkiej straży pożarnej.

- W całym województwie łódzkim należy spodziewać się lokalnych podtopień - mówi Marcin Szmaja z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Na kolejne dni również prognozowane są burze, choć nie tak gwałtowne jak dzisiaj.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz

W Łódzkiem zagrzmi!
Raport z anteny 22.06, godz.10