wózek dziecko

i

Autor: Pixabay

Uwaga!

Trzymasz wózek na klatce schodowej? Narażasz się na mandat lub nawet areszt!

2023-03-24 15:54

Pozostawienie wózka dziecięcego na klatce schodowej budzi duże kontrowersje. Część osób uważa to za zagracanie przestrzeni, inni- za konieczność. A co mówią przepisy? Jak się okazuje, przechowywanie wózka na klatce może wiązać się z poważnym konsekwencjami, takimi jak mandat lub areszt.

Kontrowersje wokół przechowywania wózka na klatce schodowej

Wiele osób z dziećmi zostawia wózki na klatkach schodowych. Wózki w domu mogą się nie mieścić lub znacząco utrudniać poruszanie się, szczególnie w przypadku dużej rodziny. Często też ciężko jest po prostu wnieść wózek na np. czwarte piętro, kiedy nie ma windy. A wózkarni w blokach wciąż jest za mało. 

Jednak, głównie osobom bezdzietnym, wózki trzymane na klatkach nie odpowiadają. Jak uważają, zagracana jest w ten sposób wspólna przestrzeń, trudno również jest się zmieścić, by przejść z zakupami, a co gorsza np. z kulami. Pozostawienie wózków na klatce może być także niebezpieczne.

Co mówią przepisy? Mandat lub nawet areszt!

Jak się okazuje, przepisy są w kwestii trzymania wózka na klatce schodowej bardzo surowe. Za pozostawienie go grozi nam nagana, grzywna, a nawet mandat od 20  do 5 tysięcy złotych. Zgodnie z art. 82 Kodeksu wykroczeń, możemy również zostać aresztowani na czas od 5 do 30 dni. W przypadku pożaru odpowiedzialność zostanie uznana za przestępstwo określone w prawie karnym.

Wypadek autokaru szkolnego koło Wieruszowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE