Kobiety otworzą listy KO w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego

i

Autor: UMWŁ

Wybory samorządowe 2024

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do łódzkiego sejmiku. „Postawiliśmy na najmocniejszych z najmocniejszych”

2024-02-27 12:22

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Liderem łódzkiej listy będzie lekarz Grzegorz Kardas. Do sejmiku kandydować też będą m.in. b. wiceprezydent Łodzi Sylwester Pawłowski, wiceminister rolnictwa Adam Nowak oraz wicewojewoda łódzki Marek Mazur.

Liderka Polski 2050 w Łodzi Ewa Szymanowska oraz szef PSL w Łódzkiem, minister infrastruktury Dariusz Klimczak zaprezentowali w poniedziałek (26 lutego) kandydatów Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Klimczak podkreśla, że wśród kandydatów Trzeciej Drogi na listach do sejmiku są zarówno doświadczeni samorządowcy (tacy jak Artur Bagieński, czy b. wiceprezydent Łodzi, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, poseł SLD i wieloletni radny miejski związany do tej pory z Lewicą Sylwester Pawłowski), jak również zupełnie nowe twarze.

- Stawiamy także na zupełnie nowe osoby, które dotychczas były m.in. przedsiębiorcami. Stawiamy na fachowców, ludzi z wizją, którym chce się pracować - mówił Dariusz Klimczak. - Chciałbym też, by wreszcie odmrozić relacje na linii województwo - miasto, bo dotychczas bardziej tu iskrzyło. Stać nas na to, żeby stworzyć sejmik i zarząd województwa, które będą wzorem dla innych regionów.

Liderem listy w obejmującym Łódź okręgu nr 1 będzie lekarz Grzegorz Kardas. Współautor programu reform sektora ochrony zdrowia Polski 2050 Szymona Hołowni zapowiedział, że wśród jego priorytetów jest opieka zdrowotna.

- Nie mogę być obojętny wobec informacji o tym, że mieszkańcy woj. łódzkiego należą do najkrócej żyjących Polaków. Za swój indywidualny priorytet będę traktował walkę o jakość powietrza w naszym województwie - zapowiada Grzegorz Kardas.

Na łódzkiej liście znaleźli się też m.in. prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierska” Michał Sobczak z PSL, prof. Jolanta Daszyńska z Wydział Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, a także Monika Białas, Angelika Szelągowska-Mironiuk, Alicja Majewska, Robert Benkes, Igor Klimkowski oraz Sylwester Pawłowski. W pozostałych okręgach wystartują m.in. wiceminister rolnictwa Adam Nowak (w okręgu sieradzkim) oraz wicewojewoda łódzki Marek Mazur (w okręgu piotrkowskim).

Liderzy Trzeciej Drogi w okręgach wyborczych w regionie łódzkim:

  • Okręg nr 1 (Łódź) - Grzegorz Kardas
  • Okręgu nr 2 (pow. zgierski, łęczycki, kutnowski, łowicki) - Krzysztof Figat
  • Okręg nr 3 (pow. łaski, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski) - Agnieszka Ryś
  • Okręg nr 4 (Piotrków Trybunalski, pow. bełchatowski, łódzki wschodni, piotrkowski, radomszczański) - Piotr Wojtysiak
  • Okręg 5 (Skierniewice, pow. opoczyński, rawski, skierniewicki, tomaszowski, brzeziński) - Artur Bagieński

- Wspólnie z Polską 2050 postawiliśmy na najmocniejszych z najmocniejszych - podkreśla Dariusz Klimczak.

W mijającej kadencji większość w Sejmiku Województwa Łódzkiego miało PiS, które reprezentowało 18 z 33 radnych. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia.

Sonda
Czy weźmiesz udział w wyborach samorządowych 2024?
Jak politycy oceniają Szymona Hołownię?