Trwa budowa tunelu w Nowym Centrum Łodzi.

2020-09-07 20:51
Tunel
Autor: UMŁ

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem za rok będzie gotowa podziemna ulica w Nowym Centrum Łodzi.

 Pierwszy etap inwestycji czyli zakończenie konstrukcyjnych robót wykonawca planuje na przełomie roku.

- 6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Podziemna droga o szerokości 10 metrów i wysokości ponad 4 metrów będzie miała po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach. Zagłębiać się będzie przy Kilińskiego, oraz połączy się z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów. Obsługiwać będzie podziemne, prywatne parkingi i budynki powstające w Nowym Centrum Łodzi. Podziemna droga to nie tylko obsługa biurowców. W ramach inwestycji powstanie przestrzeń przyjazna mieszkańcom z ławkami, drzewami i zielenią, która stworzy zupełnie nowe miejsce w centrum naszego miasta. Górę oddamy mieszkańcom, do spacerów, wypoczynku i łatwego przemieszczania się. Otworzymy dzięki temu kolejny kwartał śródmieścia. Ułatwimy piesze podróże, łącząc miasto – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

To jedna z najdroższych w ostatnich latach miejskich inwestycji. Koszt budowy tej 500 metrowej budowy drogi w Nowym Centrum Łodzi zamyka się w 80 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE