Quiz tylko dla mądrych ludzi. Masz odwagę się sprawdzić?

i

Autor: Wikipedia/pixabay

Quiz

Quiz tylko dla mądrych ludzi. Sprawdź swoją inteligencję i spróbuj odpowiedzieć na wszystkie 20 pytań!

2023-12-08 15:41

Mawia się, że mądry człowiek powinien posiadać rozległą wiedzę naukową oraz rozsądek poparty doświadczeniem życiowym. Jak wiadomo, mądrość trudno zmierzyć (nie mylić z inteligencją), ale postanowiliśmy spróbować. Przygotowaliśmy dla was quiz z wiedzy ogólnej. Każdy, kto odpowie bezbłędnie na 20 pytań, będzie mógł nazwać się mądrym człowiekiem i to bez cienia zażenowania. Gotowi?

Już starożytni filozofowie uważali, że mądrość oznacza wiedzę na temat świata jako całości. Inteligencja natomiast to umiejętność wykorzystywania tej wiedzy, wyciągania wniosków, a także zdolność do analizy. Inteligencję łatwo zmierzyć za pomocą testu IQ, ale mądrość jest trudna do zmierzenia.

Przygotowaliśmy quiz z wiedzy ogólnej, abyście mogli sprawdzić, czy zdobyta przez was wiedza jest rozległa, czy może jednak dość wąska. Znajdują się w nim pytania z wielu dziedzin nauki, od geografii poprzez literaturę i matematykę, na architekturze i sporcie kończąc. Uznajmy, że miarą waszej mądrości będzie wynik tego quizu. Jesteście gotowi na sprawdzenie swojej wiedzy? Ostrzegamy, łatwo nie będzie.

Quiz tylko dla mądrych ludzi. Masz odwagę się sprawdzić?

Pytanie 1 z 20
Na początek pytanie z geografii. Jaka jest powierzchnia Europy?
Europa
e-Polska rewolucja cyfrowa. Sztuczna inteligencja i nowe technologie. Jaka czeka nas przyszłość
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE