To mogło skończyć się TRAGEDIĄ! Nissanem UGRZĄZŁ W ROZLEWISKU rzeki! [ZDJĘCIA]

2021-02-22 15:31 fed
Nissanem ugrzązł w rozlewisku rzeki!
Autor: mat. policji

Myślał, że przejedzie? Brakiem wyobraźni wykazał się 32-letni mieszkaniec Sieradza, który w niedzielę, 21 lutego, wjechał swoim nissanem w rozlewisko rzeki Warty. Okazało się, że wyjechać nie jest już w stanie. Wydostać go z tej pułapki musieli wezwani na miejsce strażacy. Dla tego amatora off-roadu, przejażdżka zakończyła się mandatem.

W niedzielę, po godz. 16.00, policjanci z Sieradza otrzymali zgłoszenie, że kierowca nissana terrano wjechał na tereny zalewowe nad rzeka Wartą i ugrzązł.

- Z uwagi na roztopy i grząski teren nie mógł samodzielnie wyjechać - czytamy w policyjnym komunikacie. - W samochodzie znajdowała się również pasażerka.

Do akcji wkroczyć musieli strażacy, którzy ewakuowali kobietę z samochodu.

- Jak się okazało 32 – sieradzanin kierujący nissanem, oraz jego znajomy, wybrali się na przejażdżkę swoimi terenowymi autami po rozlewisku rzeki - informują policjanci. - Mężczyźni bezskutecznie próbowali sami wydostać samochód. Częściowo zatopione auto zostało wyciągnięte przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa przewożonej w samochodzie pasażerki, kierowca nissana został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.  

Policjanci ostrzegają: po kilkunastu mroźnych dniach, nastąpił wyraźny wzrost temperatury. Ocieplenie spowoduje gwałtowne topnienie pokrywy lodowej na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lód stanie się kruchy i niebezpieczny. Nie narażajmy siebie i innych osób. Brak wyobraźni może często skończyć się tragedią.

Raport z anteny 22.02, godz.10