Żyrafa

i

Autor: ZOO w Łodzi

To będzie weekend z żyrafą w łódzkim zoo! [AUDIO]

2021-06-17 15:47

​Mają niemal 6 metrów wysokości, wyćwiczone języki i uwielbiają skubać liście. 21 czerwca w poniedziałek obchodzony jest Światowy Dzień Żyrafy! Z tej okazji w łódzkim zoo zorganizowany jest weekend z żyrafą.

​To będzie święto najwyższego zwierzęcia żyjącego obecnie na Ziemi.Choć dzień żyrafy obchodzony jest dopiero w poniedziałek, to łódzkie zoo rozpoczyna świętowanie już w sobotę,Przez cały weekend podczas pikniku będzie można dowiedzieć się ciekawostek z życia tych zwierząt.

- Zaplanowaliśmy również gry i zabawy - zapowiada Paulina Klimas-Stasiak z łódzkiego zoo. - Będzie można poskakać na trampolinie i dobrze się bawić całą rodziną - dodaje.

- W łódzkim ogrodzie zoologicznym mieszkają 2 żyrafy Lira i Uzuri - mówi Agata Szczerkowska opiekunka żyraf. - Żyrafy lubią jeść liście. Szykujemy im również zabawki, tak by mogły ćwiczyć swój język - dodaje.

Piknik odbędzie się w sobotę i w niedzielę od 11 do 18.​

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

To będzie weekend z żyrafą w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE