To będzie pierwsza taka Noc Muzeów w historii!

2020-05-13 14:17
Noc Muzeów
Autor: UMŁ/materiały prasowe

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych łódzkie wydarzenia przeniosą się do sieci.

To będzie największa Noc Muzeów online. Wirtualna wycieczka po odnowionym pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej to jedna z atrakcji największej w Polsce Nocy Muzeów online, która ruszy już w najbliższą sobotę, 16 maja.
Będzie można posłuchać o rewitalizacji zabytkowego budynku, i zobaczyć niezagospodarowane jeszcze przestrzenie.

- Chciałbym zaprosić na sobotni wieczór, na godzinę 17, na wirtualną wycieczkę po wnętrzach pałacu Steinertów. Opowiemy o rewitalizacji zabytkowego budynku, którą realizowaliśmy przez dwa lata. Wycieczka potrwa około pół godziny i przygotowana zostanie w specjalnej konwencji, ale na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów. Na pewno będzie to okazja, by zobaczyć niezagospodarowane jeszcze przestrzenie - powiedział Piotr Czopowicz, konserwator zabytków. 

-  W tym roku będzie jednak nieco inaczej, będziemy mogli wirtualnie odwiedzić wiele niedostępnych zazwyczaj miejsc. Zaczynamy o godz. 17 na naszym profilu Facebookowym na stacji Radegast, o godz. 18 pokażemy Kuźnię Romów. Godzinę później zapraszamy na Radogoszcz, gdzie zaprezentujemy wieżyczkę strażniczą, zaś o godzinie 20 otworzymy nasze magazyny. Skończymy o godz. 21 w budynku przy ul. Gdańskiej, gdzie zaprezentujemy płyty z przedwojennego pomnika Tadeusza Kościuszki, które cudem przetrwały II wojnę światową - powiedział Jacek Wawrzynkiewicz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Główne atrakcje Nocy Muzeów w Łodzi dostępne będą na Fanpage Miasta, a na specjalnie utworzonym wydarzeniu na Facebooku umieszczane będą wszystkie instytucje, które wezmą udział w tegorocznej edycji W sumie łódzka Noc Muzeów online potrwa ponad 12 godzin. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE