To będzie ostatnie Boże Narodzenie z żywym karpiem! Politycy chcą zmian w przepisach

i

Autor: pixabay

Święta

To będzie ostatnie Boże Narodzenie z żywym karpiem! Politycy chcą zmian w przepisach

2023-12-06 8:28

Najbliższe święta mogą być ostatnimi, gdy będzie można kupić żywego karpia. Posłowie KO chcą wprowadzić zakaz sprzedaży żywych ryb.

Będzie zakaz sprzedaży żywych ryb?

Świat się zmienia, a najlepsza idea to taka, na którą przyszedł czas. Jeśli popatrzymy na badania opinii publicznej, nadszedł właśnie moment na zakaz sprzedaży żywego karpia" – mówi cytowana przez "Rzeczpospolitą" Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej, członkini Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

Boże Narodzenie bez karpia pływającego w wannie

Piekarska - jak czytamy - zapowiada złożenie z grupą posłów projektu przewidującego, że sprzedaż żywych ryb będzie możliwa tylko w przypadku narybku i egzemplarzy akwariowych. "Dla przeciętnego konsumenta ryb w praktyce oznacza to zakaz sprzedaży żywego karpia, który odtąd będzie musiał być uśmiercany w miejscu zakupu przez przeszkoloną do tego osobę" - pisze "Rz".

Magia świąt w sklepach. Gdzie pojawiły się pierwsze dekoracje na Boże Narodzenie?

Złowił karpia giganta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE