TikTokerka pokazuje, jak ogrzać mieszkanie bez kaloryfera. 6 stopni więcej w cztery godziny!

2022-10-11 7:39
TikTokerka pokazuje, jak ogrzać mieszkanie bez kaloryfera. 6 stopni więcej w cztery godziny!
Autor: TikTok/print screen

Sposoby na ogrzanie mieszkania bez kaloryfera podbijają Internet. Jeden z nich jest naprawdę obiecujący. Dzięki ceramicznej donicy i podgrzewaczom można podnieść temperaturę w domu o 6 stopni w ciągu zaledwie kilku godzin.

Jak ogrzać mieszkanie bez kaloryfera?

Kryzys energetyczny sprawia, że coraz więcej osób poszukuje sposobów na ogrzanie mieszkania bez kaloryfera. Generalnie chodzi o to, by rachunek za ogrzewanie był możliwie jak najniższy, jednak nie kosztem zdrowia i komfortu cieplnego. W sieci pojawia się coraz więcej patentów na ogrzanie domu, ale bez prądu lub gazu. Jeden ze sposobów, opublikowany przez użytkowniczkę TikToka, jest naprawdę obiecujący. Za pomocą ceramicznej donicy można podnieść temperaturę w domu o nawet 6 stopni. Jak to zrobić?

TikTokerka pokazuje, jak ogrzać mieszkanie bez prądu i gazu

Użytkowniczka TikToka, posługująca się nickiem kamelemona, opublikowała relację ze swojego eksperymentu. 

Jak widać na nagraniu, do ogrzania łazienki wykorzystała ceramiczne donice z dziurką, podgrzewacze (tzw. tealighty) oraz nakrętki od słoików. Patent jest bardzo prosty i zarazem bardzo tani. Wystarczy zapalić podgrzewcze i przykryć je donicą, ale ustawioną na zakrętkach, żeby powietrze dostawało się do środka. 

TikTokerka umieściła kilka donic  w łazience, w której zakręciła kaloryfery. Przed eksperymentem zmierzyła temperaturę - było 16,8 stopni Celsjusza. Po 4 godzinach termometr wskazał 22,5 °C.

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE