Teatr lalek dla dorosłych przyjedzie do Łodzi!

2021-10-15 15:11
Dom Rzeczy Pospolitych
Autor: Rafał Skwarka

Na taki spektakl wielu łodzian czekało z niecierpliwością! Już 20 października w Teatrze Pinokio odbędzie się przedstawienie lalek dla dorosłych! Sztukę "Dom rzeczy pospolitych" w reżyserii Biziuk zaprezentują studenci z wrocławskiej filmówki.

W abstrakcyjny i surrealistyczny sposób będą snuć opowieść o dzisiejszej Polsce. Już 20 października w teatrze pinokio w Łodzi odbędzie się spektakl lalek dla dorosłych.Sztukę "Dom rzeczy pospolitych" w reżyserii Agaty Biziuk zaprezentują studenci z wrocławskiej szkoły teatralnej.

- Spektakl "Dom rzeczy pospolitych" jest ekspresyjnym kolażem teatralnym, dotykającym aspektów szeroko pojętej polskości. Twórcy w abstrakcyjny i surrealistyczny sposób snują  opowieść o dzisiejszej Polsce. Środki wyrazu są dyskusją młodych ludzi wobec otaczającej ich rzeczywistości. Strach, frustracja, absurd dzisiejszych czasów są motorem napędzającym splot wydarzeń. Scenariusz spektaklu jest efektem pracy warsztatowej Agaty Biziuk w oparciu o refleksje i przemyślenia studentów, konstruujących osobistą refleksję w oparciu o szeroko pojętą metaforę oraz środki teatralnego wyrazu. Spektakl w zabawny i często bolesny sposób dotyka tematów drażliwych, niewygodnych, lecz bardzo istotnych dla pokolenia, które dopiero zaczyna mierzyć się z odpowiedzialnością - mówi Dominika Chudziec - aktorka.

Bilety na ten spektakl są bezpłatne. Szczegółowe informacje można znaleźć na fejsbukowej stronie: Dom Rzeczy Pospolitych

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE