Tablice rejestracyjne

i

Autor: Policja Tablice rejestracyjne

Quiz

Te tablice rejestracyjne wyglądają znajomo. Rozpoznasz, skąd pochodzą? [QUIZ]

2023-09-29 15:39

NBA, PKS, DJ – niemal wszyscy znają te skróty, ale nie wszyscy wiedzą, że to również początkowe symbole polskich tablic rejestracyjnych. Jeszcze mniej osób potrafi zapewne dopasować je do odpowiednich miast lub powiatów. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym trzeba będzie rozszyfrować znajome na pierwszy rzut oka tablice rejestracyjne, dopasowując je do odpowiednich miejscowości. Zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe.

Niektóre tablice rejestracyjne wyglądają dziwnie znajomo, a czasem nawet zabawnie. Któż bowiem nie uśmiechnie się, widząc na jadącym przed sobą samochodzie tablice rejestracyjne rozpoczynające się od liter XD, NBA lub PKS? I choć można sobie wyobrażać, że jedzie przed nami pani ELA, fanka zespołu ONA czy wyborca PO, to za symbolami tymi kryją się konkretne miasta lub powiaty.

Czy potraficie rozpoznać najdziwniejsze (najzabawniejsze?) polskie tablice rejestracyjne? Rozszyfrujecie z jakiego miasta pochodzi właściciel samochodu identyfikującego się takimi właśnie numerami? Sprawdźcie się w naszym quizie. Przygotowaliśmy dla was „wieloznaczne” numery rejestracyjne, a waszym zadaniem będzie przyporządkować je do odpowiedniej miejscowości. Zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Przekonacie się zresztą sami:

Te tablice rejestracyjne wyglądają znajomo. Rozpoznasz, skąd pochodzą?

Pytanie 1 z 20
BLM to międzynarodowy ruch Black Lives Matter. Na tablicy rejestracyjnej oznacza:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE