Te meble z PRL są warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą krocie

i

Autor: pixabay,OLX/print screen, Allegro/print screen

PRL

Te meble z PRL są warte fortunę. Kolekcjonerzy zapłacą krocie

2023-12-07 15:56

Meble z PRL – dla jednych starocie, których miejsce jest na śmietniku, inni są w stanie zapłacić za niektóre egzemplarze tysiące złotych. Jak rozpoznać wartościowy mebel pośród tych, których lata świetności dawno minęły i nie zainteresowałyby nawet najbardziej zagorzałego fana peerelowskich mebli? Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest znajomość słynnych projektantów. Przedstawiamy Wam największe meblarskie perełki okresu PRL.

Meble z PRL

Ci, którzy pamiętają meble z okresu PRL, nie darzą ich szczególną sympatią. W latach 90. z radością wyrzucili je na śmietnik i natychmiast o nich zapomnieli. Niektórzy upchnęli stare meble na strychach, w komórkach i garażach. Nieliczni korzystają z nich do dzisiaj.

Te meble są warte fortunę

Teraz, kiedy peerelowskie meble wróciły do łask, zwłaszcza za sprawą tych, którzy nie pamiętają czasów słusznie minionych, wiele osób z żalem przypomina sobie moment wyrzucania staroci. Natomiast ci, którzy zdecydowali się zachować meble, mogą nieźle zarobić, ale nie wszyscy. Trzeba powiedzieć sobie jasno – w cenie są prawdziwe perełki, za którymi stoją wybitni projektanci tamtego okresu. Rajmund Hałas, duet Lejkowski – Leśniewski, Józef Chierowski – te nazwiska warto znać. 

W galerii przestawiamy największe meblarskie perełki PRL-u. 

Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE