Ta aplikacja ułatwi życie seniorom w pandemii! Łodzianie stworzyli platformę SeniorApp!

2021-03-11 17:01

SeniorApp czyli pomoc na wyciągniecie ręki! Igor Marczak i Przemysław Mroczek z Łodzi stworzyli aplikację mobilną, stworzona dla osób potrzebujących, w podeszłym wieku i niepełnosprawnych poszukujących pomocy w opiece i sprawach życia codziennego.

Idea powstania niniejszego projektu narodziła się z obserwacji naszego starzejącego się społeczeństwa, a bezpośredni wpływ na jego powstanie miały osobiste doświadczenia jego twórców, związane z opieką nad osobami potrzebującymi pomocy. A liczba tych osób wokół nas stale rośnie.

Dlatego naszą misją stało się stworzenie narzędzia spełniającego oczekiwania ludzi wymagających wsparcia, ich bliskich oraz tych, którzy takiej pomocy chcą udzielić. Bliscy seniorów nie zawsze są na miejscu, czasami mieszkają w innych miastach i nie mogą być przez cały czas obok, więc ta aplikacja odpowiada też na ich potrzeby.

Dzięki dzisiejszym możliwościom internetu oraz urządzeń mobilnych, w łatwy i bezpieczny sposób możemy pomagać drugiej osobie. Aplikacja dostosowana do potrzeb i możliwości osób starszych, członków ich rodzi pozwala bezpiecznie zamówić usługę, zrealizować bezgotówkową płatność, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Z drugiej strony daje szansę i możliwość dodatkowego źródła dochodu dla osób świadczących usługi, pomaga zaktywizować osoby bezrobotne i dać szansę na dodatkowy dochód. Zależy nam na pełnej transparentności i bezwzględnym bezpieczeństwie każdej ze stron użytkowników. Chcemy przełamywać bariery niedostępności do technologii.

Impulsem, który spowodował poważne zajęcie się tematem i próbą przekształcenia pomysłu w produkt było ogłoszenie przez UMŁ, XII edycji konkursu „Mam pomysł na Startup”.

Jak działa aplikacja SeniorApp? Posłuchajcie rozmowy naszej reporterki Kingi Barygi z twórcami!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE