Ta aplikacja rozpozna COVID-19... po kaszlu! Trwają testy kliniczne

2021-10-20 12:59
Kaszel
Autor: Pixabay.com

Czy to będzie rewolucja w wykrywaniu COVID-19? Powstała aplikacja, która posiada niesamowite możliwości. Według jej twórców, jest w stanie rozpoznać w ciągu dwóch minut COVID-19 na podstawie... nagrania kaszlu. Obecnie, testowana jest klinicznie w Turynie na północy Włoch. Jak informuje dziennik "La Repubblica", jej skuteczność oceniana jest na 73,5 procent.

Włoska gazeta przytacza opinie twórców aplikacji, iż mogłaby ona w przyszłości zastąpić błyskawiczne testy w przypadku osób z objawami Covid-19.

Powstała zaś w ramach tzw. startupu w celu stworzenia możliwości zdalnego identyfikowania chorób układu oddechowego na podstawie analizy kaszlu.

Jest ona dostępna z komputera lub smartfona. Wystarczy za jej pośrednictwem nagrać kaszel, który w ciągu dwóch minut jest analizowany. Następnie pojawia się informacja, czy wskazuje on na Covid-19.

Rozmówcy dziennika wyjaśnili, że koszt takiego badania wynosi około 1 euro, co mogłoby przynieść milionowe oszczędności.

Obecnie aplikacja jest testowana w szpitalu publicznej służby zdrowia w Turynie i w Luksemburgu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łoś wybiegł przed samochód zasłużonej pani sołtys... Grób kobiety w trzecią rocznicę tragicznego wypadku pod Boćkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE