szpital, koronawirus

i

Autor: usk opole/mat.prasowe Koronawirus 25 stycznia 2022 r. Ile jest dziś zakażeń? Piąta fala koronawirusa trwa

Koronawirus. Szpital tymczasowy w Łodzi zostanie ponownie otwarty!

2021-11-25 14:57

Jest decyzja o ponownym uruchomieniu szpitala tymczasowego w Łodzi. Szpital w hali Expo ruszy 1 grudnia i początkowo będzie dysponował prawie 70. łóżkami.

Uruchamiamy szpital tymczasowy, by umożliwić w miarę normalne funkcjonowanie innym szpitalom – tłumaczy wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. - Większość szpitali w naszym województwie posiada oddziały covidowe. Znajduje się w nich ponad 1500  osób chorujących na COVID-19. W szpitalach Łódzkiego przygotowano dla tych pacjentów ok. 1800 łóżek.  Każda kolejna decyzja, która by przekształcała tzw. normalne oddziały w covidowe, ograniczałaby funkcjonowanie ochrony zdrowia.

Szpital w hali Expo będzie otwierany etapami - mówi dyrektor łódzkiego NFZ Artur Olsiński. Na razie to prawie 70 łóżek, ale w miarę potrzeb jesteśmy w stanie uruchamiać kolejne moduły.

Na razie w szpitalu tymczasowym ma pracować 8 lekarzy i 20 pielęgniarek. Funkcjonowanie szpitala w hali Expo kosztowało dotychczas 11 mln zł.

W czwartek, 25 listopada, badania potwierdziły 28 128 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 497 osób z COVID-19.

- Dzisiaj mamy mniej więcej ten sam poziom zakażeń co wczoraj, dokładnie – 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusa. Liczba zgonów też jest niestety stosunkowo wysoka – to 497, czyli w tej fali to najwyższa liczba zgonów – przekazał minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE