Szczepienia seniorów w Łodzi. NOWE OPÓŹNIENIA. Znów nie dotarły szczepionki

2021-02-23 16:13 fed
Szczepienia seniorów w Łodzi. Nowe opóźnienia
Autor: Pixabay.com

Znów pojawia się problem ze szczepieniami seniorów w Łodzi. Okazuje się, że nie ma szczepionek dla pacjentów, którzy byli zapisani na szczepienia w tym tygodniu. Dotyczy to osób, które miały otrzymać zarówno pierwszą, jak i drugą dawkę. Ponownie przesuwane są terminy szczepień. To kolejny taki przypadek w Łodzi.

Powodem opóźnień są problemy z dostawami szczepionek.

- Nasze punkty szczepień są gotowe, by szczepić od poniedziałku, ale mamy dziś wtorek, a szczepionki do miejskich punktów szczepień jeszcze nie dotarły. Może będą dostarczone w środę. Nasze punkty szczepień przesuwają termin szczepienia na środę po południu oraz na czwartek i piątek – mówi Szymon Kostrzewski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

Personel Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" musiał zadzwonić do 120 seniorów, którzy zapisani byli na przyjęcie pierwszej i drugiej dawki szczepionki.

- Część szczepień przesunęliśmy na środę po południu. Jednak od razu zaznaczyliśmy seniorom, że jeszcze będziemy potwierdzać to szczepienie. Jeśli szczepionki nie dojadą w środę - szczepienia będzie trzeba przełożyć na czwartek lub piątek – mówi Elżbieta Junczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew".

Do miejskich punktów szczepień zapisało się ok. 6200 seniorów. Każdy z punktów szczepień, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, może zamawiać tylko 30 szczepionek dla seniorów tygodniowo. Do dziś zaszczepionych zostało w miejskich punktach szczepień ok. 2700 seniorów (w tym ok. 540 również 2 dawką).

Raport z Anteny 23.02