Szczepienia przeciw covid w Łodzi. Autobusy MPK podwiozą do punktów szczepień powszechnych

2021-04-30 12:05 fed PAP.
szczepienie
Autor: pixabay.com

Autobusy MPK dowiozą łodzian do punktów szczepień powszechnych. Już od 4 maja zmianie ulegną trasy dwóch linii autobusów. Miejskie powszechne punkty szczepień są gotowe, by każdego dnia, szczepić w sumie nawet 2 500 osób - informują urzędnicy łódzkiego magistratu. - Chcemy ułatwić i zapewnić bezproblemowy dojazd na szczepienie również komunikacją miejską.

W Łodzi mają być trzy punkty szczepień powszechnych - w Sport Arenie, w hali sportowej przy ul. Skorupki oraz w Bionanoparku. Będzie w nich mogło dziennie zaszczepić się w sumie 2 500 osób. Obecnie działa punkt w Sport Arenie.

Jak informuje magistrat, aby ułatwić i zapewnić dojazd na szczepienie również komunikacją miejską postanowiono od wtorku 4 maja zmienić trasy dwóch linii autobusowych - nr 52 i nr 77.

Linia nr 52 zostanie wydłużona z dworca Łódź Kaliska do Sport Areny. Autobusy wjadą na teren kompleksu sportowego przy al. Unii Lubelskiej, a przystanek zlokalizowany będzie pod samym budynkiem, w którym znajduje się punkt szczepień. Natomiast linia 77 zmieni swoją trasę na osiedlu Stare Rokicie i podjedzie na pętlę Bionanopark przy ul. Dubois.

Magistrat przypomina, że do Bionanpoarku dojeżdża również linia nr 62 kursująca osiedla z Chojny przez osiedlę Ruda.

Linie nr 52 i nr 77 zmienioną trasą kursować będą we wszystkie dni tygodnia od godz. 8 do godz. 20 – czyli w godzinach pracy punktów szczepień. W pozostałych godzinach autobusy jechać będą swoimi dotychczasowymi trasami.

- Informacje o tym, że autobus zawiezie nas na szczepienie, dostępne będą na przystankach, wyświetlaczach pojazdów i tablicach informacji pasażerskiej - zaznacza magistrat.

Raport z Anteny 29.04