Iluminacje Łódź

i

Autor: K Ba

Świąteczna iluminacja w Łodzi. W tym roku miasto stawia na oszczędność

2022-11-10 15:31

Już od 1 grudnia na Piotrkowskiej pojawią się nowe iluminacje świąteczne. Jednak w tym roku ze względów ekonomicznych, światełka i lampki mają być energooszczędne. Jak wyjaśnia miasto, ozdoby mają pobierać aż o 36% mniej prądu. Na zasilenie iluminacji potrzebne będzie tylko 17 kW.

W Łodzi w grudniu rozbłysną iluminacje świąteczne

Miasto co roku przygotowuje iluminacje świąteczne, które naprawdę zapierają dech w piersiach i łodzianie chętnie je podziwiają. Nie inaczej będzie w tym roku. Na Piotrkowskiej ozdobne światła w nowych kolorach zieleni, czerwieni i złota zobaczymy już 1 grudnia. Iluminacje będzie można podziwiać do 2 lutego 2023 roku.

Co w tym roku dokładnie zaplanowano na Piotrkowskiej? Nad głowami przechodniów pojawią się baldachimy, dające efekt skrzącego się nieba. To zdecydowanie będzie robić wrażenie! Będą również lampy w formie przeskalowanych bombek i, jak każdego roku, nie zabraknie też karuzeli, siedzisk w bombkach, sani czy innych stylizowanych pojazdów. Na ulicy staną także ramki do zdjęć, dzięki czemu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W tym roku miasto stawia na oszczędność

Co istotne, ze względu na kryzys energetyczny i wysoką inflację, świąteczna iluminacja na ulicy Piotrkowskiej ma być energooszczędna. Miastoo wybrało specjalne oświetlenie eko-LED, które ograniczy pobór energii. Wdrożone zostaną także nowe technologie, które pozwolą na zaoszczędzenie dodatkowych kosztów. W efekcie światła będą pobierać aż o 36 procent mniej prądu. Na jej zasilenie potrzeba będzie tylko 17 kW.

Wystawa połączona z pomaganiem. Łódzkie Orientarium organizuje zbiórkę dla ukraińskich zwierząt

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE