Studenci Uniwersytetu Medycznego pomogą w walce z koronawirusem

2020-03-24 17:58 GM
walka z pandemią
Autor: Pixabay.com, fot. Rottonara

Są potrzebni do pomocy w szpitalach i placówkach służby zdrowia. Uniwersytet Medyczny w Łodzi apeluje do swoich studentów, by jako wolontariusze pomagali w walce z pandemią.

Studenci na pewno nie zostaną skierowani na pierwszą linię frontu, do kontaktu z chorymi. Ale mogą w inny sposób odciążyć personel medyczny - mówi rzeczniczka uczelni Joanna Orłowska. - Do zadań studentów wolontariuszy w szpitalach będzie należało m.in. uzupełnianie kart pacjentów, praca przy zaopatrzeniu w sprzęt i artykuły medyczne czy wsparcie personelu pomocniczego.

Uczelnia najchętniej widziałaby jako wolontariuszy studentów ostatnich lat. Apel jest skierowany przede wszystkim do studentów medycyny, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Na tym etapie kształcenia młodzi ludzie już są gotowi do wykonywania wielu działań, którymi mogą wesprzeć lekarzy w szpitalach i ośrodkach medycznych.

Uczelnia pocztą mailową rozesłała do studentów formularze rejestracyjne. Studenci Uniwersytetu Medycznego już teraz obsługują całodobową infolinię utworzoną przez służby wojewody.