Studenci Politechniki Łódzkiej do końca roku akademickiego będą mieli nauczanie online! Wyjątkiem będzie obrona pracy dyplomowej

2020-05-22 15:01 K Baryga
Pisanie, nauka
Autor: PhotoMIX-Company/Pixabay/cc0 Zapiski z czasów kwarantanny - konkurs literacki dla młodzieży

Studenci Politechniki Łódzkiej nie wrócą na uczelnię do końca roku akademickiego. Polibuda zostaje przy nauczaniu online. Rektor w komunikacie podkreślił, że będzie jednak kilka wyjątków. Jakich?

Od 1 czerwca dyplomanci i doktoranci będą mogli przychodzić na uczelnię w celu zrealizowania badań naukowych do prac dyplomowych lub  projektów. Jak przekazała nam Ewa Chojnacka - rzecznik prasowy PŁ - Pomimo tego, że sesja letnia odbędzie się online to obrony prac inżynierskich, magisterskich i doktoranckich będą na miejscu. 

- Studenci, którzy będą się bronić w najbliższym czasie będą musieli przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Student i komisja oceniająca obronę będą musieli mieć maseczki i zachowywać odpowiednią odległość. 

Gdyby jednak student nie będzie mógł być stacjonarnie na uczelni to może złożyć wniosek i starać się o obronę pracy przez internet. Taka możliwość będzie dostępna tylko w wyjątkowych sytuacjach. 

Sesja na Politechnice Łódzkiej rozpocznie się 26 czerwca, a na Uniwersytecie 15 czerwca.