Strzelanina w Sylwestra w centrum Łodzi. Policja użyła broni

2021-01-01 13:53
Szybcy i wściekli na ulicach Łodzi. Ojciec driftował z synem i UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ. ROZBILI SIĘ BMW NA DRZEWIE
Autor: Policja

Łódzka policja zatrzymała 25-latka, który uciekając autem o mało nie rozjechał interweniującego, umundurowanego funkcjonariusza. Padły strzały.

Do zdarzenia doszło w Sylwestra o północy na ul. Nawrot - relacjonuje rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka. – Podczas interwencji funkcjonariuszy  w jednej z posesji kilku mężczyzn wsiadło do samochodu osobowego i zaczęło uciekać. Auto cofając, o mało nie rozjechało stojącego na podwórku policjanta. Kierowca nie zatrzymał się też przy bramie wyjazdowej z posesji, przy której stał drugi policjant i dawał znaki, by się zatrzymać.

 Kierujący autem próbował rozjechać też drugiego umundurowanego funkcjonariusza. Policjant zdążył odskoczyć, oddał też strzały ostrzegawcze w kierunku uciekającego pojazdu. Auto uderzyło na zakręcie w zaparkowany inny pojazd, pasażerowie zdążyli uciec, policja zatrzymała 25-letniego kierowcę, który trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badanie wykazało, że był pod wpływem środków odurzających. Sprawa została przekazana do prokuratury.

W sylwestrową noc łódzcy policjanci zatrzymali ponadto 15. kierujących pod wpływem alkoholu. Interweniowali też 80 razy w związku z nieprzestrzeganiem zakrywania ust i nosa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE