Strażacy z Wiskitna znowu będą mogli pomagać. Miasto kupiło druhom z OSP Łódź-Wiskitno niezbędny do działania sprzęt

2020-03-10 20:55
OSP Łódź Wiskitno
Autor: Ela Piotrowska

Strażacy z Wiskitna na ochotnika ratują ludzkie życie, zdrowie i mienie, ale przez pewien czas nie mogli jeździć na akcje, bo zostali okradzeni. W styczniu złodzieje włamali się do ich wozu i ukradli specjalistyczny sprzęt o wartości prawie 70 tys. złotych.

Tuż po kradzieży strażaków ochotników wsparli strażacy zawodowi, którzy pożyczyli sprzęt, by druhowie z Wiskitna nadal mogli jeździć do wypadków. Skradziony sprzęt był kupiony ze środków budżetu obywatelskiego i Urząd Miasta Łodzi zdecydował, że odkupi niezbędne wyposażenie.

sprzęt dla OSP Łódź Wiskitno
Autor: mat.UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przekazując strażakom sprzęt przeprosiła, że musieli czekać ponad dwa miesiące, ale takie są procedury.- Nie mogliśmy po prostu wejść do sklepu i kupić to, co jest Wam potrzebne - mówiła prezydent. Miasto kupiło agregaty, nożyce, węże hydrauliczne, wiertarko-wkretarkę , piłę szablastą, cylinder rozpierający, przenośny zestaw oświetleniowy i wiele innych niezbędnych przedmiotów.

OSP Łódź Wiskitno
Autor: Ela Piotrowska

Podczas kradzieży uszkodzone zostały również zamki rolet ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego SCANIA 450 oraz poszycie garażu na powierzchni około 2,5 m.kw.


Policja wciąż prowadzi śledztwo, a strażacy maja nadzieję, że uda się zatrzymać sprawców kradzieży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE