Straciłeś pracę w wyniku pandemii? Łódzki sztab wojskowy zaprasza na płatne szkolenie rezerw osobowych

i

Autor: Pixabay.com Straciłeś pracę w wyniku pandemii? Łódzki sztab wojskowy zaprasza na płatne szkolenie rezerw osobowych

Straciłeś pracę w wyniku pandemii? Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi zaprasza na płatne szkolenie rezerw osobowych! [AUDIO]

2020-06-23 21:10

W województwie łódzkim wznowiono szkolenia rezerw osobowych. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi poinformował, że pierwszeństwo będą miały osoby, które w wyniku pandemii straciły pracę.

Podpułkownik Piotr Chrzanowski wyjaśnia jakie są korzyści z uczestnictwa w tym szkoleniu.

- Szkolenia to przede wszystkim szansa na rozwój oraz zwiększenie własnych kompetencji. Jednocześnie, szkolenia to propozycja skierowana do tych, którzy utracili pracę w wyniku pandemii. Uczestnikom przysługuje wynagrodzenie w przypadku obu form ćwiczeń;  w przypadku ćwiczeń rezerwy, jest to wynagrodzenie w wysokości 3,5 tys. zł miesięcznie;  w przypadku służby przygotowawczej to jest 1200 zł miesięcznie, a po 3 miesiącach służby 2600 zł odprawy. Oczywiście w obu przypadkach uczestnicy mają zagwarantowane zakwaterowanie, wyżywienie oraz umundurowanie - tłumaczy. 

Szkolenia organizowane są od 15 czerwca dla:

·  żołnierzy rezerwy – w formie długotrwałych ćwiczeń wojskowych
(do 90 dni);

· osób, dla których będzie to pierwszy kontakt z Siłami Zbrojnymi RP
w formie służby przygotowawczej trwającej nieprzerwanie do 3 miesięcy, przeznaczonej przede wszystkim na potrzeby korpusu szeregowych.

Należy podkreślić, iż szkolenie skierowane jest dla ochotników, z zachowaniem pierwszeństwa dla osób bezrobotnych, które straciły pracę z powodu pandemii SARS-CoV-2.

Szkolenie będzie obejmowało:

· ćwiczenia wojskowe – o długości szkolenia decyduje kandydat, może wybrać spośród trzech opcji: 31, 60 lub 90 dni.

· służbę przygotowawczą – około 3 miesięcy.

Ponadto w każdym momencie trwania szkolenia, jest możliwość rezygnacji.

Gdzie można się zgłosić w celu złożenia wniosku?

Niezależnie od tego, czy chcemy złożyć wniosek na ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy, na służbę przygotowawczą czy inne ochotnicze formy pełnienia służby wojskowej, nasz pierwszy krok powinien być wykonany w kierunku wojskowej komendy uzupełnień. W województwie łódzkim działają 4 WKU:

*  WKU w Łodzi 261 444 484,

*  WKU w Tomaszowie Maz.261 167 213,

*  WKU w Sieradzu 261 611 738,

*  WKU w Skierniewicach 261 442 338.

Wnioski składać można również elektronicznie poprzez platformę E-PUAP.

Zachęcamy również do odwiedzenia oficjalnych stron internetowych oraz profili na Facebooku Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi oraz podległych WKU, gdzie na bieżąco zamieszczane są najważniejsze informacje (dotyczące między innymi naboru).

Jak zapisać się na szkolenia wojskowe? Posłuchaj w materiale!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE