Sprzedawali fikcyjne maszyny przez internet. Teraz grozi kilka lat więzienia

i

Autor: policja.gov.pl

Sprzedawali fikcyjne maszyny przez internet. Teraz grozi im kilka lat więzienia

2023-02-26 15:46

Mężczyzna zgłosił się na komendę policji w Kutnie twierdząc, że padł ofiarą oszustów internetowych. Na szczęście policjanci szybko zareagowali i dotarli do „sprzedawców” fikcyjnych maszyn rolniczych. Teraz grozi im kara 5 lat więzienia.

Kutnowscy policjanci w ramach śledztwa nadzorowanego przez prokuratora zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa internetowe. Wszystko zaczęło się kiedy do kutnowskiej komendy zgłosił się 50-letni mężczyzna z podejrzeniem, że kupując przez internet trafił na oszustów. Chcąc dokonać zakupu wpłacił na poczet zarezerwowanego towaru zaliczkę. Kiedy poprosił o szczegółowe dane techniczne maszyny, którą był zainteresowany zorientował się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa. Nie mylił się. Kutnowscy policjanci podjęli szybkie i intensywne działania, w wyniku których zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 29 do 30 lat.

Oszuści usłyszeli już zarzuty. Sprawa jest rozwojowa. Ustalane są kolejne osoby, które w podobny sposób straciły swoje pieniądze. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie, sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policja ostrzega, że oferty sprzedaży w zaniżonej cenie nie odpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić naszą podejrzliwość. Zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia towaru. Nie wierzmy w załączone od sprzedającego zdjęcia przedmiotów, faktur, paragonów. Bądźmy ostrożni i weryfikujmy każdego sprzedającego.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE