Śnieżne małpy w łódzkim ZOO. Zamieszkały w szczególnym miejscu

2022-10-26 19:01

Łódzkie Orientarium ZOO Łódź ma nowych mieszkańców, są nimi śnieżne małpki. Łącznie jest ich 6. Ich wybieg jest pierwszym jaki widzą zwiedzający po wejściu na teren ogrodu.

Makaki japońskie zamieszkały w łódzkim orientarium. Te zwierzaczki uwielbiają się bawić, potrafią lepić śnieżki i umieją posługiwać się prostymi narzędziami. Ponadto potrafią się dostosować do niemal każdych warunków. Można je spotkać między innymi w tropikalnych lasach i pokrytych śniegiem górach.

- Wraz ze spadkiem temperatury sierść makaków staje się grubsza, dzięki czemu są one w stanie przetrwać mrozy nawet do - 20 stopni Celsjusza, są bardzo żywiołowe i chętnie się bawią. Jestem pewny, że będą się u nas dobrze czuły – mówi Tomasz Jóźwik z zarządu Orientarium ZOO Łódź.

Makaki japońskie przyjechały do Łodzi z ogrodu zoologicznego Amersfoort w Holandii w ramach współpracy Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

– Nasze nowe stado zamieszkało w bardzo szczególnym miejscu. Ich wybieg jest pierwszym jaki widzą zwiedzający po wejściu na teren ogrodu. Lomiko, Iolei, Yoshi, Dojo, Oeps, Chento to 2 samce i 4 samice, grupa jest bardzo stabilna. Uwielbiają owoce, orzechy, liście drzew i krzewów oraz owady i larwy – opowiada Uljana Kałążny, kierownik sekcji małp i ptaków łódzkiego zoo.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE