Śmiertelny wypadek w Rzgowie

i

Autor: Czytelnik

Śmiertelny wypadek w Rzgowie. 72-latek w manie zderzył się z dafem. Starszy mężczyzna zginął! ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA

2021-03-12 9:04

Tragiczny wypadek w Rzgowie. W piątek rano (12 marca) w podłódzkiej miejscowości, w rejonie skrzyżowania dróg krajowych, doszło do śmiertelnego wypadku. W zdarzeniu uczestniczyło kilka pojazdów, jedna osoba zginęła. Kierowcy musza przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu. W rejonie wypadku trwają działania służb.

AKTUALIZACJA, 12 marca, godz. 13.22 Komunikat w sprawie wypadku w Rzgowie wydała policja. Poniżej jego treść:

Do zdarzenia doszło 12 marca 2021 roku tuż przed godz. 8:00 w Rzgowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 36-letni kierujący ciężarowym dafem przejeżdżając przez skrzyżowanie w kierunku Rzgowa został uderzony przez jadącego w kierunku Katowic mana, którym kierował 72-letni mężczyzna.

W wyniku zdarzenia kierujący manem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizację świetlną a następnie w oczekujące na przejazd na ul. Pabianickiej pojazdy marki Volkswagen i Iveco. Na oczekujący w tym miejscu samochód ciężarowy przewróciła się sygnalizacja świetlna. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 72-letni kierowca mana a kierujący volkswagenem i Iveco zostali przewiezieni do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci przeprowadzają szczegółowe oględziny i zabezpieczają ślady. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie.

Śmiertelny wypadek w Rzgowie miał miejsce przed godz. 8 rano, w piątek 12 marca. Jak informują strażacy, w Rzgowie, na skrzyżowaniu ul. Pabianickiej i Katowickiej (DK 71 i DK 91) doszło do wypadku, w którym uczestniczyło pięć pojazdów: trzy samochody ciężarowe, jeden samochód dostawczy i jedna osobówka

Śmierć w wypadku poniósł kierowca jednej z ciężarówek.

Kolejny kierowca jest ranny, pomaga mu wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Jednak jak poinformowali Radio Eska strażacy, jego życiu raczej nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń, w rejonie wypadku nie działała sygnalizacja świetlna.

W miejscu wypadku trwają działania służb. Pracuje tam 10 zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie. Kierowcy podróżujący drogą krajową 71 w kierunku Rzgowa muszą przygotować się na duże utrudnienia. Obecnie DK 71 jest nieprzejezdna.

Ruch na DK 91 odbywa się normalnie.

Raport z Anteny 11.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE