Śmiertelny wypadek koło Pabianic. Czołowe zderzenie z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA

2021-05-18 14:18
Śmiertelny wypadek koło Pabianic
Autor: mat. policji

Tragiczny wypadek koło Pabianic. Jedna osoba zginęła w czołowym zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na drodze krajowej nr 71. W miejscu wypadku występują utrudnienia w ruchu.

AKTUALIZACJA, 14.18:

Po godz. 14, droga krajowa w rejonie miejsca wypadku została odblokowana.

AKTUALIZACJA, 11.18:

Policja wydała oficjalny komunikat w sprawie porannego wypadku:

18 maja 2021 roku o godzinie 6.24 dyżurny pabianickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 71 w miejscowości Świątniki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni mieszkaniec Pabianic kierujący samochodem osobowym marki Citroen C4 jadąc w ciągu pojazdów z Konstantynowa Łódzkiego w kierunku Pabianic zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku doznanych obrażeń 35-latek kierujący citroenem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący scanią 47-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli ślady związane z tym zdarzeniem. Droga K-71 została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają pabianiccy policjanci.  

Apelujemy o ostrożność. Wiosenna aura sprzyja zmiennym warunkom drogowym, do których należy dostosować styl i prędkość jazdy. Nie bez znaczenia jest także wiosenne przesilenie, które ma wpływ na niektóre osoby. W tym czasie możemy być senni lub mieć problemy z koncentracją. Dlatego za kierownicę zawsze wsiadajmy trzeźwi i wypoczęci. Jeśli nie czujemy się dobrze, zrezygnujmy z prowadzenia pojazdu.

Śmiertelny wypadek w Świątnikach koło Pabianic miał miejsce we wtorek (18 maja) po godz. 6 rano, na drodze krajowej nr 71.

Jak informuje portal epainfo.pl, kierowca osobowego citroena jechał od Konstantynowa Łódzkiego w kierunku Pabianic. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z jadącą od strony Pabianic ciężarówką marki Scania.

W efekcie zderzenia, śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego.

Droga krajowa nr 71 jest zablokowana w miejscu wypadku.

Raport z anteny 17.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE