Skoki narciarskie 2022 Ruka. Wyniki

Autor: PAP/EPA

Skoki narciarskie 2022 Ruka. Wyniki. Piotr Żyła trzeci! Wygrał Anze Lanisek [AKTUALIZACJA]

2022-11-26 11:14

Skoki narciarskie 2022 Ruka. W sobotę, 26 listopada, w fińskiej Ruce odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. O 7.30 odbyły się kwalifikacje. Natomiast główny konkurs rozpoczął się o godz. 9. Apetyty polskich kibiców zaostrzył występ w kwalifikacjach Dawida Kubackiego, który uzyskał 143 m i zajął w nich drugie miejsce. W konkursie występuje siedmiu Polaków.

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek, drugi był Austriak Stefan Kraft. Czwartą pozycję wywalczył lider cyklu Dawid Kubacki, który dwukrotnie wygrał na inaugurację sezonu w Wiśle.

Żyła po raz dwudziesty w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

Na 18. pozycji został sklasyfikowany Kamil Stoch, a na 26. Paweł Wąsek.

Triumfator PŚ w poprzednim sezonie Japończyk Ryoyu Kobayashi miał słabszą próbę w pierwszej serii, doleciał tylko do 126,5 m i zajął w konkursie 41. miejsce.

Skoki narciarskie 2022. Wyniki po pierwszej serii

Piotr Żyła osiągnął 143 m i jest czwarty po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Prowadzi Słoweniec Anze Lanisek, który wylądował na 149 m i ustanowił rekord obiektu. W finale wystąpi czterech Polaków.

Drugi jest Austriak Stefan Kraft - 141,5 m, a trzeci Norweg Halvor Egner Granerud - 143 m.

Lider klasyfikacji generalnej po dwóch konkurach Dawid Kubacki uzyskał 139,5 m i jest sklasyfikowany na szóstej pozycji. Na 14. jest Kamil Stoch po lądowaniu na 135,5 m.

W serii finałowej wystąpi jeszcze Paweł Wąsek, który jest 26. po uzyskaniu 133,5 m.

Skoki narciarskie 2022 Ruka. Kwalifikacje

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek lądując na 142,5 m. W konkursie wystąpi siedmiu Polaków.

Trzeci w kwalifikacjach był Norweg Halvor Egner Granerud - 143 m.

Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła - 139 m , a na 12. Kamil Stoch - 139 m.

W pierwszej serii konkursu wystąpią także 35. Paweł Wąsek - 131,5 m, 36. Aleksander Zniszczoł - 134,5 m. 38. Tomasz Pilch - 132 m i 50. Jakub Wolny - 121 m.

Kubacki, brązowy medalista igrzysk w Pekinie jest pierwszym w historii Polakiem, który pucharowy sezon zaczął od dwóch indywidualnych zwycięstw. W sobotę lider Pucharu Świata będzie miał

szansę przełamać polską niemoc w Ruce, bo ani Adam Małysz, ani Kamil Stoch nie zdołali tam wygrać.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kubacki o 70 punktów wyprzedza drugiego Norwega Graneruda.