Skarbówka wprowadza zmiany w popularnej uldze podatkowej

i

Autor: pixabay,pixabay

Podatki

Skarbówka wprowadza zmiany w popularnej uldze podatkowej

2023-09-29 15:47

Ulga termomodernizacyjna cieszyła się dużą popularnością wśród podatników. Być może zbyt dużą, ponieważ skarbówka zamierza wprowadzić sporo zmian w zasadach jej przyznawania. O jakie zmiany chodzi?

Skarbówka chce wprowadzić zmiany w uldze termomodernizacyjnej

Ulga termomodernizacyjna to narzędzie skierowane do podatników, którzy są właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych, także w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej i prowadzą prace termomodernizacyjne w swoim domu. Ulga polega na możliwości odliczenia od podatku wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym. Kwota odliczenia może wynieść 53 tysiące złotych.

Kto będzie mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Teraz, jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, skarbówka zamierza zmienić warunki przyznawania ulgi. Do tej pory mogli z niej skorzystać podatnicy, którzy byli właścicielami nieruchomości w momencie ponoszenia wydatków na termomodernizację, natomiast nie musieli nimi być w momencie składania formularza PIT. Z wiadomości DGP wynika, że wkrótce może się to zmienić. Podatnicy, którzy będą chcieli odliczyć od podatku wydatki poniesione na ocieplenie domu, będą musieli być właścicielami nieruchomości w momencie składania deklaracji podatkowej.

Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE