segregacja odpadów

i

Autor: Pixabay.com, fot. Antranias

Segregacja odpadów w czasie epidemii

2020-04-08 11:57

Gdzie wyrzucać jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne? Władze Łodzi przypominają mieszkańcom o nowych regulacjach w czasie pandemii.

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień, należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. W żadnym razie nie można rozrzucać takich materiałów na ulicy czy chodnikach – apeluje wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

- To bardzo ważne, ponieważ rozrzucanie ich po trawnikach, chodnikach itp. stwarza realne zagrożenie. Jeśli jesteśmy poza domem, powinniśmy takie materiały wrzucać do ogólnie dostępnych miejskich koszy.

Osoby przebywające w kwarantannie powinny umieszczać rękawiczki i maseczki w foliowym worku, które należy szczelnie zamknąć i dopiero wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Odpady komunalne od osób przebywających w izolacji oraz kwarantannie są odbierane pod specjalnym nadzorem. Zajmują się tym pracownicy MPO, którzy są odpowiednio wyposażeni w środki ochrony osobistej tj. rękawiczki, maseczki/przyłbice, kombinezony ochronne.

30 tysięcy 60-litrowych worków na odpady zostanie przekazanych osobom pozostającym w izolacji. Zaleca się aby właściciele domów jednorodzinnych przebywający w izolacji umieszczali odpady właśnie workach, a nie w pojemnikach, ponieważ tak jest bezpieczniej. Odebrane odpady są poddawane stosownej kwarantannie w bezpiecznym miejscu, a następnie utylizowane.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE