Jadłam w Warsie. Co warto wybrać z Menu?

i

Autor: Monika Czekańska

PODRÓŻE

Schabowy kosztuje już 43 zł. WARS znowu podniósł ceny

2024-05-17 13:36

Na pasażerów PKP Intercity czeka nowe menu w wagonach restauracyjnych WARS. Odświeżony jadłospis może zaskoczyć cenami. Za schabowego trzeba zapłacić już 43 złote.

Nowe menu w wagonach WARS. Schabowy znowu w górę

PKP Intercity ponownie odświeżyło swoje menu w wagonach WARS. Zmieniły się nie tylko dania, ale także ceny. Teraz za schabowego trzeba zapłacić 43 złote, czyli o złotówkę więcej. Danie ma jednak nieco większą gramaturę. Teraz waży 500 gramów, a nie 460. Podwyżki ominęły zupy – nadał kosztują 18 złotych. O złotówkę podrożało także polskie śniadanie, teraz kosztuje 28 zł. Pasażerowie więcej zapłacą także za piwo. Jasne kosztuje teraz złotówkę więcej, a pszeniczne podskoczyło do 17 złotych. O złotówkę zdrożały także gorące napoje. Za czarną kawę trzeba zapłacić 12 zł, za espresso i herbatę – 10 zł.

Jak łatwo wyliczyć, gdyby czteroosobowa rodzina chciała zjeść w wagonie restauracyjnym PKP Intercity dwudaniowy obiad, złożony z zupy dnia i schabowego, musiałaby zapłacić prawie 250 złotych.

WARS podnosi ceny dwa razy w roku

Jak pisaliśmy wcześniej, PKP Intercity sukcesywnie podnosi ceny w wagonach WARS. Podwyżki z reguły mają miejsce dwa razy w roku – w październiku i maju. Jak przekazał nam wcześniej Grzegorz Bębenek z WARS S.A, nieznaczne podwyżki są podyktowane inflacją, a konkretnie wzrostem cen surowców i produktów dostarczanych do WARS przez zewnętrznych dostawców.

Dla przykładu, po październikowej podwyżce kotlet schabowy kosztował 42 złote, a jeszcze w maju ubiegłego roku pasażerowi płacili za danie złożone ze schabowego, ziemniaków i mizerii, o wadze 530 gramów, - 39,50 zł.

ZOBACZ TEŻ: Wars Intercity - co można zjeść w pociągu?

Pociągi z Bydgoszczy będą kursować w Ghanie