Sanki to teraz najbardziej pożądany sprzęt. W Łodzi wszystkie osiedlowe górki są oblężone!

2021-01-14 20:17
w Łodzi wszystkie osiedlowe górki są oblężone
Autor: Ela Piotrowska

Na lokalnych grupach w mediach społecznościowych wiele osób pyta czy ktoś chce sprzedać, albo chociaż pożyczyć sanki. Sklepy ze sprzętem sportowym są zamknięte, a w marketach sanki rozeszły się bardzo szybko.

Sanki to najgorętszy towar tej zimy. Kto wcześniej nie pomyślał o ich kupnie, teraz raczej na to szans nie ma. Z powodu pandemii stacjonarne sklepy są zamknięte, a na te zamówione w internecie trzeba poczekać. Dzieciaki czekać nie chcą, bo teraz gdy jest śnieg szkoda im czasu na siedzenie w domu.

w Łodzi wszystkie osiedlowe górki są oblężone
Autor: Ela Piotrowska

Uczniowie chcą wykorzystać ostatnie dni ferii i dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Okazuje się, że stary, wyciągnięty z dziadkowych piwnic sprzęt spisuje się całkiem dobrze. Prawie wszyscy mają sanki sprzed lat. - Byliśmy w kilku marketach, ale okazało się, że już dawno zostały wykupione. poszukaliśmy w piwnicy i okazało się, że te nasze stare są nawet solidniejsze, niż te nowsze modele. Plastikowe jabłuszka często pękają, a na tych naszych sankach zjeżdża już trzecie pokolenie – powiedzieli nam mieszkańcy Olechowa.

w Łodzi wszystkie osiedlowe górki są oblężone
Autor: Ela Piotrowska

Wiele osób kupiło używane sanki, ale ich ceny są teraz wyższe niż tych nowych. - Taka aura pewnie potrwa krótko, w ubiegłym roku zimy w mieście praktycznie nie było, nie wiadomo, co będzie za rok więc trzeba wykorzystać okazję. Dla dzieci to frajda i warto było wydać nawet stówę – mówią rodzice sześciolatka.

Osiedlowe górki cieszą się powodzeniem od rana do zmroku. Aktywnie spędzają na nich czas całe rodziny.

w Łodzi wszystkie osiedlowe górki są oblężone
Autor: Ela Piotrowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE