nowy hostel

i

Autor: Pixabay.com

Są pieniądze na budowę hostelu dla wychodzących z nałogu i ofiar przemocy domowej

2022-05-17 14:34

Hostel dla ofiar przemocy domowej i osób wychodzących z nałogu powstanie w Łodzi. Schronienie znajdzie tam 65 pacjentów. Ośrodek będzie wybudowany przy ul. Niciarnianej.

W nowej placówce będzie miejsce dla 65 osób: 55 pacjentów, którzy przeszli leczenie odwykowe w szpitalu i chcą w hostelu dokończyć terapię oraz przejść rehabilitację oraz dla 10 ofiar przemocy domowej. Podopieczni hostelu mieliby do dyspozycji 4-oosbowe pokoje, sanitariaty, jadalnię, świetlicę, zaś pacjenci leczący się z choroby alkoholowej również gabinety terapeutyczne oraz lekarskie.

- Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę w typowej, murowanej technologii. Gdy dostaliśmy unijną dotację szacowaliśmy, że zamkniemy się w 10 mln zł na inwestycję - w tym 6,5 mln zł dofinansowania. Nie wyobrażamy sobie jednak, by hostel nie powstał. Jest on bardzo potrzebny. Placówka, w której dziś przebywa ok. 50 osób powinna mieć inne standardy. A pacjenci godne warunki leczenia. To również wpływa na proces leczenia i wychodzenia z nałogu - tłumaczy Krzysztof Kumański, dyrektor Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej.

Osoby z problemem alkoholowym znajdują już opiekę w noclegowni, izbie wytrzeźwień i jednocześnie ośrodku leczniczym przy ul. Przybyszewskiego. Ośrodek ten może przyjąć jednocześnie ok. stu osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE