Rząd ZABIERZE CI PIENIĄDZE z konta! Nowy pomysł na podreperowanie budżetu

2021-09-14 6:57
pieniądze
Autor: Pixabay.com

Zostały ci wolne środki na koncie pre-paid? Rząd może je zabrać. To nowy pomysł na wpływy do budżetu. Eksperci ostrzegają: to parapodatek, który skutkować może podniesieniem cen przez operatorów. Czy użytkownicy telefonów na kartę zapłacą więcej? Jak ma to wyglądać w szczegółach? O tym przeczytasz więcej w naszym artykule!

Korzystacie z telefonów na kartę? Już wkrótce rząd może zabrać niewykorzystane środki, które macie na swoim koncie pre-paid. To nowy pomysł władz kraju na wpływy do budżetu.

O pomyśle rządu informuje portal money.pl. Mechanizm ma wyglądać w następujący sposób. Jeśli używasz telefonu na kartę i na twoim koncie pozostaną niewykorzystane środki zaś ty nie zgłosisz się do operatora o ich zwrot, będą one mogły przejść na rzecz Skarbu Państwa.

Do tej pory, użytkownicy kont pre-paid mogli wystąpić do operatorów o zwrot niewykorzystanych środków. Jeśli pomysł władz kraju wejdzie w życie, po pół roku pieniądze miałyby przechodzić do budżetu. Jak się dowiadujemy, mają być przekazywane na Fundusz Szerokopasmowy.

Zapisy regulujące, co dzieje się z niewykorzystanymi środkami z kart pre-paid, wkrótce mają znaleźć się w ustawie Prawo Komunikacji Elektronicznej.

Jak twierdzą eksperci, możliwe wpływy do budżetu to 100 mln złotych. Otwarcie nazywają to parapodatkiem i przestrzegają, że może to oznaczać podwyższenie cen przez operatorów.

Protest medyków w Warszawie. Mocne słowa pielęgniarek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE