emerytura

i

Autor: Pixabay

Rząd podniesie wiek emerytalny? Minister rodziny odpowiada wprost

2023-03-03 11:26

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju zarekomendowała podniesienie wieku emerytalnego ze względu na niekorzystne czynniki demograficzne. Pomysł ten jednak nie spodobał się partii rządzącej,a podczas konferencji prasowej minister rodziny stanowczo zaprzeczyła takim planom. Co jeszcze powiedziała Marlena Maląg?

Wiek emerytalny. Ile wynosi?

W tej chwili w Polsce powszechny wiek emerytalny zależy od płci i wynosi 60 lat dla kobiet oraz 65 lat dla mężczyzn.

W 2013 roku rząd PO-PSL wprowadził reformę, która zakładała, że mężczyźni i kobiety mieli przechodzić na emeryturę w wieku 67 lat. Zmiany były rozłożone w czasie - wiek emerytalny miał wzrastać stopniowo do 2020 roku w przypadku mężczyzn i 2040 w przypadku kobiet. Te zmiany cofnęła partia Prawo i Sprawiedliwość w roku 2017.

Wiek emerytalny 2023. Będą zmiany?

W środę 1 marca 2023 podcas konferencji prasowej minister rodziny Marleny Maląg i prezes ZUS prof. Gertrudy Uścińskiej zapytano o to, czy będzie konieczne podniesienie wieku emerytalnego z powodu niekorzystnych czynników demograficznych.Niedawno takie rozwiązanie zarekomendowała Polsce m.in. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W jej najnowszym raporcie zwrócono uwagę, że przyszli emeryci będą pobierać coraz niższe świadczenia w porównaniu ze średnią płacą.

Na to pytanie stanowczo odpowiedziała minister rodziny Marlena Maląg, która stwierdziła, że chciała tego partia PO, ale z pewnością nie PiS.

Ekipa pana Donalda Tuska kazała pracować seniorom aż do śmierci. To trzeba pokazywać i powtarzać. Nie przewidujemy i nie będziemy wydłużać wieku emerytalnego. To działania, które Polakom zafundowała Platforma Obywatelska

Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE