policja

i

Autor: Pixabay.com.

Ruszył nabór do łódzkiej policji

2020-09-11 14:38

600 etatów czeka na nowych policjantów w łódzkim garnizonie. Chętnych nie brakuje. Najtrudniej przejść testy psychologiczne i egzamin sprawnościowy.

Kto ma największe szanse na założenie munduru? - Każdy może złożyć dokumenty, ale są zawody preferowane, np. prawnicy, osoby z wykształceniem ścisłym, np. chemicy, fizycy, informatycy – wylicza Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Przeszkodą często okazują się testy psychologiczne - mówi Marta Mysur z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Kandydat musi odpowiedzieć w teście na ok. 400 pytań, musi też pozytywnie przejść rozmowę z psychologiem. Barierą nie do pokonania bywają też testy sprawnościowe.

Co oferuje policja? Stabilne zatrudnienie, wynagrodzenie przed ukończeniem 26 roku życia ok. 4000 złotych netto, po ukończeniu 26 roku życia ok. 3600 złotych netto; możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat; uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie; uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów), np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości.

Nabór trwa. O formalnościach przeczytamy na stronie komendy wojewódzkiej policji.